Home › Dlaczego warto zamieszkać na południowej Pradze?

Dlaczego warto zamieszkać na południowej Pradze?

Dogodna lokalizacja apartamentu jest chyba największą trudnością dla ludzi, poszukujących nowego lokum w stolicy.

Nowe inwestycje budują się niemalże w na przestrzeni całego miasta, a oferta deweloperska jest istotnie różnorodna. Oczywiście im bliżej ścisłego centrum, tym stawka za metr kwadratowy jest wyższa.

Obecnie jednak stolica jest świetnie skomunikowana dlatego, bardziej od bliskiego położenia śródmieścia jest w cenie bliskość miejsc zielonych i dobre infrastruktury okolicy. Gdzie znajdziemy takie nieruchomości? Na południowej Pradze!

Południowa Praga jest okolicą o której wielokrotnie mówiło się źle. Istotnie w latach dziewięćdziesiątych ta dzielnica nie była zbyt przystępna do życia. jednakże przez lata spopularyzowane legendy nie są już aktualne. Aktualnie świeże mieszkania na południowej Pradze cieszą się bardzo popularnością. W tym rejonie buduje się najwięcej inwestycji deweloperskich.

Mieszkańców Warszawy przyciągają także konkurencyjne ceny lokali, które są dużo niższe niż na przykład na Śródmieściu.

Dlatego nabycie nowego mieszkania na południu Pragi, jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać ogromnego zadłużenia. Ten obszar Warszawy charakteryzuje się komfortowymi architektonicznie blokami i atrakcyjną infrastrukturą.

Mieści się tutaj bardzo duże centrum kulturalno-handlowe.

Znajdziemy tutaj masę szkół oraz przedszkoli. Poza tym jest tutaj bardzo dużoprzedsiębiorstw usługowych. Co więcej, zabudowanie nie jest tak gęste jak w innych dzielnicach,z tego powodu mieszkania na południowej Pradze są wyposażone w tarasy i ogródki..