Home › Jak wybrać nowe mieszkanie?

Jak wybrać nowe mieszkanie?

Decyzja o kupnie mieszkania, dla wielu ludzi zalicza się do przełomowych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco dużą odpowiedzialnością. Gdy nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, przeważnie pobieramy wieloletni kredyt.

Jak wybrać mieszkanko tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi mając w planach kupno innowacyjnego kawalerki kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po kolejne mały rozmiar. Niestety takie podejście może okazać się błędne. Kupując nowe lokal musimy myśleć perspektywicznie.

Lokale ulokowane w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały rozmiar mieszkania może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, ponieważ wtedy w zależności od okoliczności,możemy mieszkanko wynająć. Trzeba też pomyśleć o lokalizacjach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są ciche, a budynki tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Poza tym opłaca się pomyśleć o rozłożeniu mieszkania. Godzi się zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy salon były odpowiednio naświetlone. Z tego powodu dobrze jest pobrać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną kluczową kwestią jest wybór adekwatnej kondygnacji. Pamiętajmy, że mieszkanka na parterze, kilkukrotnie są tanie i są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..