Home › Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w internecie pojawiają się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>